Kompletny przewodnik po świątecznych lampkach LED

Znowu nadeszły święta, wraz z lampkami owiniętymi wokół domów w całym kraju, ściętymi choinkami oraz rodzinami i przyjaciółmi planującymi spędzić ten wyjątkowy czas razem. Aby upewnić się, że sezon świąteczny spędzisz bezpiecznie i nic nie stanie na drodze pomiędzy Tobą, a karpiem, zalecamy sprawdzić kilka prostych rzeczy.

Jest kilka ważnych rzeczy o których musisz pamiętać, zanim rozwiesisz w tym roku lampki. Z tyloma rodzajami lampek do wyboru w sklepach w sezonie świątecznym ważne jest, aby porównać wszystkie dostępne opcje i wybrać takie oświetlenie, które sprawdzi się najlepiej. W tym tekście porównamy oświetlenie żarowe z LEDami i pokażemy jak możesz zaoszczędzić wybierając te drugie.

Instalowanie świątecznych lampek nie będzie już tak straszne, gdy pokażemy Ci świetne pomysły na oświetlenie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, oraz najlepsze sposoby ich realizacji. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym ile lampek potrzebujesz, aby choinka miała ten blask, lub gdzie najlepiej kupować lampki LEDowe? W takim razie podążaj za tym przewodnikiem po oświetleniu świątecznym i dowiedz się więcej!

Zakup lampek świątecznych

Jeśli posiadasz stare, tradycyjne lampki żarowe, które trzymasz już od wielu lat, być może z powodów sentymentalnych, to upewnij się czy, aby na pewno spełniają one najnowsze i najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dobrym wyznacznikiem jest oznaczenie standardu bezpieczeństwa CE.

Jeżeli na Twoich lampkach brakuje takiego oznaczenia to możliwe, że lampki, które posiadasz nie przeszły testów i ich wieszanie jest niebezpieczne. Niskie standardy bezpieczeństwa oznaczają zwiększone ryzyko pożaru i świadczą o wykonaniu z tanich komponentów elektrycznych.

47% społeczeństwa przyznaje się, że nie rozumie oznaczeń na produktach elektrycznych, dlatego upewnij się, że wiesz za czym się rozglądać w trakcie zakupów w tym roku i sprawdź standard swojego obecnego oświetlenia.

Z powodu wysokiego ryzyka spowodowania pożaru przez żarówki żarowe, LEDy stają się coraz popularniejszym wyborem przy zakupie świątecznego oświetlenia. Grzeją się one mniej, mają mniejszą szansę spowodowania pożaru oraz pracują pod niższym napięciem niż tradycyjne żarówki. Z racji tego, że światełka LED to diody, a nie żarówki, mają one większą wytrzymałość i są bardziej odporne na wahania mroźnej Polskiej pogody.

Oświetlenie LED to energooszczędny wybór na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Ze średnią żywotnością na poziomie 50 tys. godzin biją na głowę tradycyjne żarówki, które wytrzymują około 9 tys. godzin. Wydanie tych kilku dodatkowych złotych na żarówki LED jest z pewnością warte bezpieczeństwa domu i rodziny!